Powrót

Utrata słuchu – gdy rozmowa staje się wyzwaniem

 image
03 grudzień 2018
kategoria

Utrata słuchu – gdy rozmowa staje się wyzwaniem

Polacy uwielbiają spotykać się przy stole. O okazję nietrudno zwłaszcza w okresie świątecznym, a kiedy już zobaczymy się z rodziną i przyjaciółmi, tematów nigdy nie brakuje. Co w sytuacji, kiedy nagle zaczynamy mieć problem z usłyszeniem puenty dowcipu, który z pełnym zaangażowaniem opowiada bliska osoba? Brak reakcji z naszej strony może być odczytany jako brak poczucia humoru, a my sami staniemy się powodem do żartów.

Nie warto czekać na pogorszenie sytuacji - niedosłuch jest obecnie jedną z bardziej powszechnych przypadłości. Cierpi na niego statystycznie już co piąty Polak, a prośba do znajomych o głośniejsze wypowiedzi w naszym towarzystwie, z pewnością nie przejdzie bez echa. Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji, związanych z utratą słuchu, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty, który pomoże zdiagnozować problem i jego stopień zaawansowania. Bezpłatne porady i badania można wykonać w naszych gabinetach - darmowe, bezbolesne badanie rozwieje wątpliwości i przyniesie odpowiedzi na pytania, które często nurtują osoby z niedosłuchem. Wizytę można umówić składając formularz online. Aktualnie trwa promocja, w której można otrzymać dodatkowo atrakcyjny upominek. Liczba prezentów jest ograniczona, także warto umówić się już dziś.

Aparat słuchowy receptą na utratę słuchu 

Aparaty słuchowe to dziś jedno z powszechniejszych urządzeń, zdobywające coraz większą popularność, obok okularów i opasek korekcyjnych. Dzisiejszy aparat to mały, dopasowany do kształtu ucha gadżet, ułatwiający życie i rozwiązujący wiele problemów, zarówno komunikacyjnych jak i tych zwiazanych z codzinenością i bezpieczeństwem np. na ulicy. Bez obaw można nosić go przez cały dzień, a czyszczenie i wymiana baterii są proste i intuicyjne. Ponadto, dzięki niewielkim rozmiarom, aparaty słuchowe nie są powodem do wstydu, także dla bardzo młodych użytkowników. 

Zadbaj o siebie już dziś, wyznacz termin wizytypoczuj komfort zdrowego słyszenia i ciesz sie życiem w każym wieku.

03 grudzień 2018
kategoria
Pozostajemy dla Was dostępni w ...

Pozostajemy dla Was dostępni w ...

Drodzy Klienci,
wiemy, że dla wielu naszych Klientów dobrze dobrany i sprawny aparat słuchowy jest teraz szczególnie ważny dla zachowania komunikacji z bliskimi i otoczeniem i oraz korzystania z mediów. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni w gabinetach Amplifon. Jednocześnie mając na uwadze zdrowie Naszych Klientów i Pracowników dbamy o zachowanie najwyższych standardów higieny.

czytaj dalej
Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program "Bezpieczny pacjent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) w ramach kampanii społecznej "Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków".

czytaj dalej
Jak radzić sobie w głośnym otoc...

Jak radzić sobie w głośnym otoc...

Przez cały wieczór masz trudności, aby zrozumieć co kto mówi. Twoich rozmówców zagłusza gwar innych gości i okazjonalne hałasy z kuchni. Koniec końców, jedyne, na co masz ochotę to wrócić do domu, gdzie jest na tyle cicho, aby zrozumieć co mówią do ciebie bliscy. 

Dla milionów ludzi na całych świecie, którzy mają problemy ze słyszeniem, tego typu problemy to codzienność. Po prawdzie, problemy z nadążeniem za rozmową to jeden z pierwszych objawów utraty słuchu.

Spróbuj tych porad, aby ułatwić sobie radzenie z tego typu problemami:

czytaj dalej
Z nami usłyszysz świat

Z nami usłyszysz świat

Jesteśmy partnerem kampanii społecznej Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków.
czytaj dalej
See more