image

Aparaty słuchowe

Nowoczesne aparaty słuchowe są dyskretne i eleganckie. To również urządzenia wielofunkcyjne, które świetnie wzmacniają dźwięk, gwarantując przy tym jego poprawną przejrzystość. Aparaty słuchowe sprawią, że usłyszysz świat w przejrzysty sposób. Oferowane przez nas aparaty słuchowe to zarówno urządzenia wewnątrzkanałowe, jak i małe, niemal niewidoczne aparaty słuchowe, które wygodnie leżą za uchem.

Aparaty słuchowe w Amplifon są zaprojektowane w taki sposób, aby wzmacniać dźwięk kierunkowo – są w stanie odpowiednio wytłumić dźwięki otoczenia i wzmocnić te, które użytkownik chce i potrzebuje słyszeć. Następnie aparat przetwarza i usuwa inne możliwe zakłócenia i tworzy czystsze, łatwiejsze do zrozumienia dźwięki.

Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas aparaty słuchowe wyróżniają się jakością i niezawodnością. Nasi wykwalifikowani specjaliści od ubytku słuchu pomogą Ci w doborze aparatu słuchowego, który będzie odpowiednio dopasowany do Twojego stylu życia i potrzeb Twojego narządu słuchu.

Z biegiem czasu będziesz coraz bardziej przyzwyczajać się do swojego aparatu słuchowego i możesz mieć pewność, że pomożemy Ci we wdrożeniu wszelkich niezbędnych usprawnień, które pozwolą Ci cieszyć się świetnym słuchem.

Rodzaje aparatów słuchowych w Amplifon

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami, dzięki którym dowiesz się, jakie rodzaje aparatów słuchowych oferujemy w Amplifon – chętnie pomożemy Ci wybrać takie rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najdogodniejsze – zarówno w poprawie ubytku słuchu, jak i w jakości dźwięku czy w wyglądzie aparatu słuchowego.

Powrót

Aparaty Wewnątrzuszne

Porwót
Standard
 • Dają użytkownikowi możliwość rozmowy z 1-2 osobami w cichym niewielkim pomieszczeniu
 • Posiadają możliwość manualnego dostosowania do warunków otoczenia poprzez zastosowanie wbudowanych regulatorów
Standard plus Możliwości klasy standard i dodatkowo:
 • Dają możliwość swobodnej rozmowy w głośniejszym otoczeniu z 2-3 osobami poprzez możliwość zarządzania mową i hałasem
 • Mikrofony kierunkowe rozpoznają mowę i automatycznie skupiają się na rozmówcy
 • Możliwość zastosowania akcesoriów bezprzewodowych oraz sterowania aparatami poprzez aplikację na telefonie posiadając dodatkowy pilot
 • Wbudowany generator szumów pomocny w przypadku rehabilitacji szumów usznych
Optimum Możliwości klasy standard plus i dodatkowo:
 • Dają możliwość rozmowy w większej grupie osób w dużym pomieszczeniu w średnim hałasie
 • Ułatwiają zlokalizować źródło dźwięku, zachować orientację przestrzenną i lepiej zrozumieć mowę
 • Oferują większe tłumienie szumu wiatru oraz zarządzają mową w hałasie przez co dźwięki tła są w większym stopniu redukowane
 • Możliwość zastosowania akcesoriów bezprzewodowych oraz sterowania aparatami poprzez aplikację na telefonie (bez konieczności posiadania dodatkowego pilota)
 • Automatyczną wykrywają rozmowę telefoniczną po zbliżeniu telefonu do ucha
Komfort Możliwości klasy optimum i dodatkowo:
 • Dają możliwość rozmowy w dużej grupie osób na otwartej przestrzeni, w hałaśliwym środowisku
 • Śledzenie źródła mowy dochodzącej ze wszystkich stron
 • Dokładniejsze tłumienie hałasów tła przy jednoczesnym uwydatnianiu mowy
 • Zapewniają komfort przy odbiorze dzięków nagłych i impulsowych
Premium Możliwości klasy komfort i dodatkowo:
 • Oferują większą łatwość słuchania nieustannie monitorując dźwięk otoczenia poprzez redukcję hałasu, skupieniu się na kierunku z którego dobiega mowa oraz wyróżnieniu dominującego mówcy z innych dźwięków otoczenia
 • Zmniejszają wysiłek słuchowy, dając jeszcze lepszą jakość dźwięku oraz poprawiają komfort słyszenia
 • Redukują efekt pogłosu w bardzo dużych pomieszczeniach

Aparaty wewnątrzuszne

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe wykonywane są w oparciu o wycisk ucha, co sprawia, że idealnie dopasowują się do jego indywidualnego kształtu. Jak wskazuje ich nazwa, tego rodzaju aparaty słuchowe umieszcza się w przewodzie słuchowym.ITE

Odkryj wewnątrzuszne aparaty słuchowe typu ITE zapewniające maksymalną dyskrecję. Obudowa każdego aparatu wewnątrzusznego lub wewnątrzkanałowego wykonywana jest na podstawie indywidulanej formy z ucha. Stosowane są w szerokim zakresie ubytków od lekkich do dużych. Występują w klasach od standard do premium.

Porwót

Jeden czy dwa aparaty słuchowe?

Narząd słuchu człowieka ma symetryczną budowę. Składa się z dwojga uszu i dwóch półkul mózgowych, do których dźwięki przewodzone są za pomocą pary nerwów słuchowych. Dzięki takiej budowie, informacje z obu uszu wzajemnie się uzupełniają, a my jesteśmy w stanie rozumieć mowę w otoczeniu przestrzennym, w najróżniejszych sytuacjach dźwiękowych. Podobnie jak w przypadku noszenia okularów, korekta powinna dotyczyć obojga uszu.

Korzyści z obustronnego słyszenia
 

 • Lokalizacja źródła dźwięku oraz ocena odległości

Tylko obuuszne, zrównoważone słyszenie pozwala na właściwe zlokalizowanie źródła dźwięku np.: skąd dochodzi dźwięk dzwonka telefonu lub z której strony nadjeżdża samochód, czy ktoś nas woła. Zapewnia to lepszą orientację w przestrzeni, ale przede wszystkim jest ważne dla naszego bezpieczeństwa np. gdy poruszamy się po ulicy. W przypadku dodatkowych poważniejszych problemów ze wzrokiem jest niezwykle ważne, aby zmysł słuchu mógł nas właściwie ostrzegać i prowadzić.

 • Zachowanie umiejętności słyszenia

W przypadku niedosłuchu, ucho nie odbiera wszystkich dźwięków, a w konsekwencji mózg „zapomina ich znaczenia”. Zadaniem aparatów słuchowych jest zapobieganie temu procesowi oraz przywrócenie możliwości słyszenia poprzez wzmacnianie dźwięków otoczenia. Jeśli zaopatrzymy w aparat słuchowy tylko jedno ucho, drugie zostanie pozbawione tej szansy. 

 • Terapia szumów usznych

Szumy uszne to nieprzyjemne brzęczenie, piski i trzaski w uszach, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Mają charakter subiektywny, a więc słyszy je tylko osoba, która na nie cierpi. Szumy wywołują stres i powodują zmęczenie, ponieważ nasza uwaga stale skoncentrowana jest na ich brzmieniu. W przypadku niedosłuchu, szumy dodatkowo utrudniają osłabione słyszenie. Dzięki obuusznemu słyszeniu w aparatach słuchowych, szumy uszne łagodnieją pośród wyraźnych dźwięków otoczenia.

 • Lepsze rozumienie mowy

Na ulicy, w tramwaju, w restauracji, wszędzie tam gdzie jest hałas, tylko obustronne, zrównoważone słyszenie umożliwia poprawne rozumienie mowy. Jeśli rozmówca znajduje się po tej samej stronie, po której jest założony aparat słuchowy, będziemy słyszeć go prawidłowo. W przypadku jeśli rozmówca będzie stał po przeciwnej stronie, odbiór dźwięków będzie dużo gorszy.

Ciesz się pełnią życia
 

Niedosłyszenie to postępujący proces i niestety coraz bardziej powszechny. Jeśli zauważasz, że Twój słuch zaczyna się pogarszać, nie zwlekaj i zgłoś się na bezpłatną kontrolę słuchu do Amplifon. Wykwalifikowani protetycy pomogą zdiagnozować problem i zaproponują najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.