image

Środki pielęgnacyjne

Do aparatów Słuchowych - codzienna pielęgnacja

Aparat słuchowy podczas swojej pracy narażony jest na zanieczyszczenia, takie jak wilgoć, pot, kurz itp. Codzienna pielęgnacja urządzeń jest niezbędna do ich prawidłowego funkcjonowania oraz długiej żywotności. Wszystkie z poniższych produktów, przeznaczone są do każdego typu aparatów słuchowych.

W naszej ofercie można znaleźć 3 produkty dezynfekujące i oczyszczające:

Ampliclear Spray- z atomizerem lub szczoteczką. Wystarczy spryskać nim czystą chusteczkę lub ściereczkę i przetrzeć cały aparat.

Ampliclear Sztyft- zakończony jest gąbeczką, co umożliwia czyszczenie aparatu bez dodatkowych ściereczek.

Ampliclear Chusteczki- każda pakowana oddzielnie, nasączona płynem dezynfekującym. Sprawdzają się zarówno na co dzień jak i w podróży.

Dla prawidłowego działania każdego aparatu słuchowego należy go systematycznie osuszać z wilgoci, która gromadzi się na obudowie i elektronice aparatu podczas noszenia. Do osuszania służą specjalistyczne środki i urządzenia:

Kapsuły osuszające- wraz z pudełkiem do osuszania- kapsuły posiadają absorbent pochłaniający wilgoć. W pudełku z kapsułą umieszczamy aparat słuchowy na kilka godzin lub najlepiej na całą noc.

DryLux- elektryczne pudełko do osuszania aparatów słuchowcy wykorzystujące cyrkulację powietrza, bardzo skutecznie osuszając aparat. Dodatkowa Funkcja promieniowania UVC dezynfekuje zarówno aparat jak i wkładkę uszną.

Do wkładek usznych

Wkładkę uszną należy oczyszczać z woskowiny, która może się gromadzić podczas noszenia aparatu słuchowego. Zatkanie wkładki jest najczęstszą przyczyna złego słyszenia. Do pielęgnacji wkładki posłużą nam:

Tabletki do płukania wkładki wraz z pudełkiem- w połączniu z wodą uzyskujemy płyn, w którym umieszczamy wkładkę, by rozpuścić nadmiar zgromadzonej woskowiny i oczyścić ją z zabrudzeń.

Balonik do przedmuchiwania- po oczyszczeniu wkładki w płynie, należy przepłukać pod bieżącą wodą i pozostałość wody wydmuchać z wkładki i wężyka za pomocą balonika.