Powrót

Niedosłuch

 image
03 sierpień 2018
kategoria

Niedosłuch, czyli dolegliwość co piątego Polaka

Badania dowodzą, że ponad 16% społeczeństwa ma w pewnym stopniu uszkodzony słuch. Nie bagatelizuj problemu – wypełnij formularz online i umów się na badanie słuchu.

Co piąty Polak cierpi na niedosłuch

Polacy masowo zmagają się z niedosłuchem. Według badań, ponad 16% społeczeństwa ma uszkodzony słuch, przynajmniej w stopniu lekkim. Drobne uszkodzenia słuchu nabywane każdego dnia, wpływają na komfort i łatwość porozumiewania się z innymi oraz utrudniają komunikację. Ponadto niedosłuch przyczynia się do osłabienia pewności siebie, ponieważ konieczność dopytywania postrzegana jest społecznie jako oznaka braku uważności. Osoby niedosłyszące często udają brak zainteresowania lub zamykają się we własnym świecie.

Diagnozowanie niedosłuchu

Ponieważ niedosłuch jest chorobą postępującą a jednocześnie coraz bardziej powszechną, warto pochylić się nad istotą problemu i spróbować mu zaradzić. Na dobry początek warto zdiagnozować stopień uszkodzenia słuchu i wybrać się na badanie. Bezpłatne badanie słuchu wykonasz w naszych gabinetach. Darmowa porada może być początkiem skutecznej terapii, którą warto rozważyć, zanim problemy ze słuchem przyczynią się do znacznego ograniczenia sprawności. Wizytę można umówić składając formularz online. Joanna Bugaj, z Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu przestrzega przed bagatelizowaniem problemu: “jeżeli pacjentowi z niedosłuchem aparat zostanie założony zbyt późno, gdy niedosłuch jest już głęboki, a mózg odzwyczaił się od słyszenia, przetwarzania i rozpoznawania mowy, to nawet najlepszy sprzęt nic nie poradzi". Polecamy bezpłatne badanie - ta niezobowiązująca procedura może mieć faktyczny wpływ na nasze życie.

źródło: rynekzdrowia.pl

03 sierpień 2018
kategoria
Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Polacy uwielbiają spotykać się przy stole. O okazję nietrudno zwłaszcza w okresie świątecznym, a kiedy już zobaczymy się z rodziną i przyjaciółmi, tematów nigdy nie brakuje. Co w sytuacji, kiedy nagle zaczynamy mieć problem z usłyszeniem puenty dowcipu, który z pełnym zaangażowaniem opowiada bliska osoba? Brak reakcji z naszej strony może być odczytany jako brak poczucia humoru, a my sami staniemy się powodem do żartów.
czytaj dalej
Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program "Bezpieczny pacjent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) w ramach kampanii społecznej "Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków".

czytaj dalej
Zadbaj o swój słuch – higiena s...

Zadbaj o swój słuch – higiena s...

Zdrowy słuch jest ważną częścią pełnej radości życia. Podejmij odpowiednie kroki, aby zadbać o swój słuch na co dzień.
 

czytaj dalej
Szumy uszne – leczenie i diagno...

Szumy uszne – leczenie i diagno...

Dowiedz się więcej na temat szumów usznych oraz dostępnych form leczenia tej dolegliwości.
 

czytaj dalej
See more