image

Ubytek słuchu

Słuch, podobnie jak wzrok, pogarsza się z wiekiem. Mamy trudność ze słyszeniem pewnych sylab i dźwięków, nie rozumiemy, co mówią inni, wycofujemy się z miejsc publicznych, życia społecznego. 

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom otworzyliśmy profesjonalne gabinety rehabilitacji słuchu, które pozwolą bezpłatnie sprawdzić stan Państwa słuchu. Wyposażyliśmy je w specjalną osobną, wyciszoną kabinę przeznaczoną do badań. U nas nie czekają Państwo w wielomiesięcznych kolejkach. Termin wizyty można wyznaczyć nawet na następny dzień.

Przyczyny niedosłuchu

Ubytek słuchu jest powodowany przez wiele czynników, na które nie zawsze mamy wpływ jak np. pogorszenie słyszenia w związku ze starzeniem organizmu. Część jednak jesteśmy w stanie kontrolować bądź unikać, jak choćby zbyt częste przebywanie w głośnym otoczeniu. Zmiany w słyszeniu mogą postępować stopniowo, bądź pojawić się w wyniku nagłego zdarzenia. Istnienie ubytku słuchu nie zawsze jest łatwe do wychwycenia i często to bliscy mogą być osobami, które zauważą nasz problem. Zrozumienie przyczyn pogorszenia stanu naszego słuchu pozwala na podjęcie decyzji co dalej robić z przypadłością.
Dowiedz się więcej

Pierwsze objawy niedosłuchu

Specjaliści Amplifon podkreślają, że bardzo ważne jest, aby w odpowiednim czasie trafić do specjalisty słuchu. Nawet jeśli zabrzmi to niewiarygodnie, z czasem można zapomnieć jak słyszeć!
Dowiedz się więcej

10 kroków do lepszego słyszenia

Rozpoznanie objawów utraty słuchu może być trudne, ale można podjąć czynności, które poprawią stan naszego słyszenia. Zobacz 10 kroków do lepszego słyszenia.
Dowiedz się więcej