image

Pomoc najbliższym

Ubytek słuchu może postępować stopniowo lub może być spowodowany nagłym zdarzeniem. Niezależnie od przyczyn następuje pogorszenie lub znaczna utrata zmysłu, który pomaga prawidłowo rozumieć rzeczy, które dzieją się dookoła nas. Ubytek słuchu może wpływać na Państwa bliskich na różne sposoby, sprawiając, że nawet prosta, codzienna komunikacja staje się stresująca i uciążliwa.

Rozpoznanie problemu ze słuchem u Państwa bliskich to dopiero początek, natomiast pomoc w jego zaakceptowaniu i usunięciu to rozwiązanie, które trwale poprawia komfort życia. To ważne, aby zrozumieć jak bliska nam osoba się czuje, oraz wspierać ją pokazując, że rozwiązanie problemu jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zdecydować się na wybór właściwej drogi leczenia.

Zacznij rozmowę

Może być dla Ciebie trudne widzieć jak bliska Ci osoba ma problemy z poprawnym słyszeniem. Nasze funkcjonowanie w świecie oparte jest na zmysłach, m.in. na słuchu. Kłopoty ze słyszeniem niezwykle je utrudniają. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze i jak najlepsze rozwiązanie problemu.
Dowiedz się więcej

Popraw jakość życia

Możesz mieć wpływ na poprawę jakości życia bliskich poprzez umożliwienie im bezproblemowego funkcjonowania w otoczającym ich świecie i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym z rodziną i przyjaciółmi.
Dowiedz się więcej

Dalsze działania

Jeśli jesteście gotowi do podjęcia działania, przygotowaliśmy krótką listę, która może ułatwić Tobie i bliskiej Ci osobie podjęcie tych pierwszych kroków
Dowiedz się więcej