image

Konserwacja pomocy słuchowych

Dbanie o aparaty słuchowe jest niezwykle istotne, nie tylko po to, by utrzymać wysoki poziom sprawności aparatu, ale także po to, by zminimalizować potencjalne trudności, których możesz doświadczać w trakcie codziennego użytkowania. Regularne czyszczenie aparatu może wydłużyć jego żywotność, dając pewność, że codziennie słyszysz pełnię dźwięków otaczającego Cię świata.

Państwa protetyk pokaże jak zadbać o aparaty i zapewni stałą pomoc i wsparcie w razie pytań, które mogą się pojawić.

Poniżej kilka porad jak utrzymać sprawność aparatu na najwyższym poziomie:

  1. Pamiętajmy o higienie dłoni – Upewnijmy się, że nasze dłonie nie są zabrudzone bądź tłuste, zanim weźmiemy do nich aparat. Mikrofon aparatu jest bardzo mały i może bardzo łatwo się zatkać.
  2. Ochrona przed wilgocią – Zawsze zdejmujmy aparaty przed każdym wejściem do wody; w kąpieli, na basenie czy na plaży. Najlepszym rozwiązaniem jest utrzymywanie aparatów z dala od wilgotnych pomieszczeń jak np. łazienka. Wilgoć może uszkodzić elektronikę aparatu. Państwa protetyk doradzi jak, wyjmować baterię z aparatu na noc, zostawiając przegrodę na baterię otwartą. Należy regularnie stosować specjalny osuszacz do aparatu.
  3. Unikajmy kontaktu ze spray’ami i makijażem – drobne cząsteczki spray’ów, dezodorantów i makijażu mogą zatykać mikrofon i kontroler. Pamiętajmy o zdjęciu aparatu przed korzystaniem z tego typu produktów.
  4. Musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu aparatu z woskowiny. Czyszcząc aparat użyj suchej, miękkiej szmatki. W naszych oddziałach również można się zaopatrzyć w zestawy do czyszczenia aparatów słuchowych, a także poprosić protetyka o sprawdzenie czy nie gromadzi się w nim za dużo woskowiny i do przeglądu ogólnego funkcjonowania aparatu.
  5. Jeśli uważacie Państwo, że aparat słuchowy może wymagać naprawy, prosimy skontaktować się ze swoim protetykiem w oddziale Amplifon w celu dalszego wsparcia i porady. Dbanie o wrażliwe elementy elektroniczne wewnątrz urządzenia jest niezwykle istotne.

5 ★ Serwis

  • Czyszczenie lub wymiana wężyków oraz regulacja elektroniki aparatów słuchowych
  • Czyszczenie obudowy aparatu oraz przewodów mikrofonowych
  • Sprawdzenie sprzężenia akustycznego
  • Sprawdzenie wydajności aparatu słuchowego
  • Pakiet darmowych baterii do aparatów słuchowych

Czyszczenie aparatów

Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat czyszczenia Państwa pomocy słuchowych. Części Państwa aparatu wymagają regularnej konserwacji, tak by mogły zapewniać najlepszy poziom słyszenia i żeby mogły służyć Państwu jak najdłużej.

Baterie

Baterie Żeby być pewnym, że naszemu aparatowi nie zabraknie zasilania, oferujemy wybór różnego rozmiaru baterii,, które można dostać w każdym sklepie Amplifon za jedyne 1,25 zł za sztukę.
Dowiedz się więcej