image

10 kroków do lepszego słyszenia

Rozpoznanie objawów utraty słuchu może być trudne, ale można podjąć czynności, które poprawią stan naszego słyszenia. Oto 10 kroków do lepszego słyszenia:

1. Należy porozmawiać z najbliższymi

Warto sprawdzić, w jakiej kondycji jest nasz słuch, poprzez rozmowę z najbliższymi. W jakich sytuacjach zauważamy problemy? Rozmowa z najbliższymi lub z przyjaciółmi pozwoli rozpoznać sytuacje, w których gorzej radzimy sobie ze słyszeniem. Nie należy wstydzić się prosić o pomoc w znalezieniu informacji na temat jakości naszego słyszenia. Specjaliści Amplifon chętnie będą towarzyszyć Państwu w procesie dochodzenia do słyszenia świata.

2. Trzeba zapewnić sobie fachową poradę i wsparcie

Amplifon jest obecny w 21 krajach. Jesteśmy wspólnotą ekspertów światowej klasy z ponad 65-letnim doświadczeniem i pragniemy towarzyszyć wszystkim naszym klientom w drodze do komfortu słyszenia. Jesteśmy prekursorami w wykorzystywaniu innowacyjnych technologii, oferując naszym klientom fachowe wsparcie i pomoc.

3. Nauczmy się rozpoznawać objawy niedosłuchu

Długotrwałe przebywanie blisko źródła hałasu oraz naturalny proces starzenia się, mogą prowadzić do zmian w słyszeniu. Nie zawsze łatwo jest rozpoznać objawy niedosłuchu. Jeżeli zauważamy u siebie zmiany w słyszeniu, należy niezwłocznie zapisać się na wizytę w profesjonalnym gabinecie badania słuchu. Szybka reakcja umożliwi wczesne wykrycie problemu oraz podjęcie kroków w celu jego ochrony. Nawet, jeśli brzmi to niewiarygodnie, można zapomnieć jak słyszeć. Jeżeli obawiacie Państwo się o stan swojego słuchu, zapraszamy do naszych gabinetów. Nasi specjaliści poświęcą Państwu tyle czasu, ile będzie potrzeba. Zapewniamy naszym Pacjentom fachową opiekę.

4. Pacjenci pytają, Amplifon odpowiada

Nasi audiolodzy już od 65 lat pomagają ludziom odkrywać radość słyszenia, ponieważ jak nikt inny rozumiemy jak istotne jest dbanie o słuch. Zapraszamy do znalezienia najbliższego oddziału Amplifon. Nasi eksperci z chęcią podzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem oraz omówią ze szczegółami proces odzyskiwania słuchu, a przez to również poczucia bezpieczeństwa i komfortu życia.

5. Należy zapisać się na profesjonalne badanie słuchu

Jeśli zgłosicie się Państwo na badanie słuchu, nasz protetyk pomoże rozwiązać problem z niedosłuchem.

Poświęcimy czas, aby wysłuchać i dogłębnie zrozumieć sytuacje i otoczenie, w których występują problemy ze słyszeniem, niezależnie czy jest to codzienne funkcjonowanie czy specjalne okoliczności. Jesteśmy po to, aby wspierać Państwa w całym procesie odzyskiwania zdolności słyszenia świata. Proces badania jest kompleksowy i przeprowadzany przy użyciu najnowszych technologii. Przewidywany czas spotkania wynosi 1 godzinę i 20 minut. Omówimy historię Państwa słyszenia, wypełnimy kwestionariusz osobowy, przeprowadzimy badanie słuchu oraz test łączący badanie audiometryczne i mowy, co pozwoli w pełni zrozumieć Państwa potrzeby i zaproponować właściwe rozwiązanie.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu instruktażowego „Jak przebiega badanie słuchu” tutaj.

6. Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Jako lider we wdrażaniu najnowszych technologii, zapewniamy rozwiązania, które wykorzystując technologię cyfrową, gwarantują rozwiązanie problemu z niedosłuchem. Posiadamy szerokie portfolio aparatów słuchowych o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Zapewnimy Państwu właściwy dobór urządzenia dostosowanego do Państwa potrzeb.

7. Odkryj na nowo świat dźwięków

Podczas badania nasz protetyk przedstawi szeroką gamę dopasowanych do Państwa potrzeb rozwiązań poprawiających słyszenie, a także wyjaśni charakterystykę ich działania Aparat słuchowy można także wypożyczyć do domu, aby przetestować go w różnych sytuacjach i sprawdzić czy konkretny model urządzenia Państwu odpowiada. Odbieranie otaczających nas dźwięków na nowo może być bardzo ekscytujące, ale zarazem przytłaczające. Nasi profesjonalni protetycy zawsze służą pomocą, w przypadku pytań lub wątpliwości, a także jeśli będziecie Państwo potrzebować wsparcia w trakcie okresu wypożyczenia.

8. Wkraczanie do świata nowych wrażeń słuchowych

Otaczający nas świat staje się dużo ciekawszy, gdy wkraczamy do świata dźwięku. Nasi protetycy czerpią radość widząc jak pacjenci na nowo odkrywają przyjemność płynącą z aktywnego uczestniczenia w rozmowach, słyszenia utraconych dźwięków i poznawania ulubionych melodii. Zapraszamy do nas, warto przyjść i opowiedzieć nam o tym! Podczas rozmowy protetycy skupią się na tym, w jaki sposób możemy może pomóc w procesie odzyskiwania słyszenia. Jeśli zdecydujecie się Państwo na aparat wewnątrzuszny (ITE), konieczne będzie pobranie formy na personalną wkładkę do ucha. Zajmuje to tylko kilka minut i nie jest ani bolesne, ani nieprzyjemne.

9. Dopasowanie aparatu słuchowego

Aparaty słuchowe będą gotowe do odbioru w ciągu maksymalnie 14 dni. W najdogodniejszym dla Państwa oddziale nasz audiolog dopasuje aparat i pokaże wszystkie jego funkcje, tak aby jego użytkowanie nie przysparzało Państwu kłopotów i było przyjemnością. Poznacie Państwo również zasady działania programu serwisowego. Program ten pozwala nam kontrolować stan aparatu słuchowego, tak by działał on ciągle na najwyższym poziomie jakości. Nasz specjalista zaprezentuje również i wyjaśni jak dbać o pomoce słuchowe dla zachowania jak najlepszego ich funkcjonowania. Procedura wymiany baterii i to, jak się zorientować, że jest ona konieczna, zostaną Państwu jasno przedstawione.. Będzie oczywiście okazja do zadawania pytań i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, które mogły się pojawić w czasie rozmowy.

10. Przyszłość Państwa słyszenia

Mogą Państwo być być pewni, że nasi specjaliści zadbają o Państwa kondycję słyszenia zarówno teraz, jak i w przyszłości. Przyłożymy wszelkich starań, abyście się Państwo czuli spokojnie i bezpiecznie używając naszych aparatów. . Nasz bogaty program serwisowy obejmuje regularne badania kontrolne Państwa słuchu. Eksperckie wsparcie i doradztwo oraz prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu pomocy słuchowych są zawsze dla Państwa dostępne w naszych oddziałach. W ramach spotkań serwisowych, będą mieli Państwo również dostęp do naszego 5-gwiazdkowego serwisu, a także ciągłego wsparcia i doradztwa.