Powrót

Usłyszeć spadający liść

 image
13 wrzesień 2018
kategoria

Zadbaj o swój słuch – higiena słuchu

Zdrowy słuch jest ważną częścią pełnej radości życia. Podejmij odpowiednie kroki, aby zadbać o swój słuch na co dzień.
 

Usłyszeć spadający liść

Żyjemy w bardzo szybkich czasach - praca, obowiązki, a nawet bliscy, wymagają od nas pełnej uwagi przez większą część dnia. Nieustannie funkcjonujemy na wysokich obrotach i nie zważamy na drobne dźwięki i zjawiska wokół nas. Nasz mózg przetwarza ogromne ilości danych, a nasz słuch atakowany jest przez niezliczoną ilość bodźców akustycznych, często o wiele za głośnych dla jego delikatnej struktury.
 

Higiena słuchu

Na efekty tak intensywnej ekspozycji na hałas nie trzeba długo czekać. Dodatkowo sami zakładamy słuchawki i osłabiamy nie tylko uwagę, odcinając się od otoczenia, ale także uszkadzamy słuch. Warto więc zadbać o higienę zmysłu słuchu poprzez czyszczenie (nie patyczkami!), ale również zapewniając sobie czas w ciągu doby, kiedy ograniczymy hałas wokół nas. Nasz organizm z całą pewnością nam za to podziękuje. Mózg, któremu dostarczamy mniej bodźców akustycznych jest bardziej wypoczęty, a wyciszenie przed snem zapewni spokojniejszą noc.
 

Zdrowy słuch

Aby w pełni cieszyć się spokojem i docenić na przykład szum drzew w pobliskim parku, potrzebujemy zdrowego słuchu. Jeśli nie cieszymy się dobrym zdrowiem w tym względzie, warto pomyśleć o terapii. Przywróci ona radość życia i sprawi, że wiele problemów związanych z uszkodzeniem utratą słuchu lub jego uszkodzeniem - zniknie. Bezpłatne badanie słuchu można wykonać w naszych gabinetach w wielu miejscowościach na terenie Polski. Wizytę można umówić składając formularz online.
13 wrzesień 2018
kategoria
Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Polacy uwielbiają spotykać się przy stole. O okazję nietrudno zwłaszcza w okresie świątecznym, a kiedy już zobaczymy się z rodziną i przyjaciółmi, tematów nigdy nie brakuje. Co w sytuacji, kiedy nagle zaczynamy mieć problem z usłyszeniem puenty dowcipu, który z pełnym zaangażowaniem opowiada bliska osoba? Brak reakcji z naszej strony może być odczytany jako brak poczucia humoru, a my sami staniemy się powodem do żartów.
czytaj dalej
Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program "Bezpieczny pacjent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) w ramach kampanii społecznej "Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków".

czytaj dalej
Szumy uszne – leczenie i diagno...

Szumy uszne – leczenie i diagno...

Dowiedz się więcej na temat szumów usznych oraz dostępnych form leczenia tej dolegliwości.
 

czytaj dalej
Z nami usłyszysz świat

Z nami usłyszysz świat

Jesteśmy partnerem kampanii społecznej Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków.
czytaj dalej
See more