Powrót

Usłyszeć spadający liść

 image
13 wrzesień 2018
kategoria

Zadbaj o swój słuch – higiena słuchu

Zdrowy słuch jest ważną częścią pełnej radości życia. Podejmij odpowiednie kroki, aby zadbać o swój słuch na co dzień.
 

Usłyszeć spadający liść

Żyjemy w bardzo szybkich czasach - praca, obowiązki, a nawet bliscy, wymagają od nas pełnej uwagi przez większą część dnia. Nieustannie funkcjonujemy na wysokich obrotach i nie zważamy na drobne dźwięki i zjawiska wokół nas. Nasz mózg przetwarza ogromne ilości danych, a nasz słuch atakowany jest przez niezliczoną ilość bodźców akustycznych, często o wiele za głośnych dla jego delikatnej struktury.
 

Higiena słuchu

Na efekty tak intensywnej ekspozycji na hałas nie trzeba długo czekać. Dodatkowo sami zakładamy słuchawki i osłabiamy nie tylko uwagę, odcinając się od otoczenia, ale także uszkadzamy słuch. Warto więc zadbać o higienę zmysłu słuchu poprzez czyszczenie (nie patyczkami!), ale również zapewniając sobie czas w ciągu doby, kiedy ograniczymy hałas wokół nas. Nasz organizm z całą pewnością nam za to podziękuje. Mózg, któremu dostarczamy mniej bodźców akustycznych jest bardziej wypoczęty, a wyciszenie przed snem zapewni spokojniejszą noc.
 

Zdrowy słuch

Aby w pełni cieszyć się spokojem i docenić na przykład szum drzew w pobliskim parku, potrzebujemy zdrowego słuchu. Jeśli nie cieszymy się dobrym zdrowiem w tym względzie, warto pomyśleć o terapii. Przywróci ona radość życia i sprawi, że wiele problemów związanych z uszkodzeniem utratą słuchu lub jego uszkodzeniem - zniknie. Bezpłatne badanie słuchu można wykonać w naszych gabinetach w wielu miejscowościach na terenie Polski. Wizytę można umówić składając formularz online.
13 wrzesień 2018
kategoria
Jak radzić sobie w głośnym otoc...

Jak radzić sobie w głośnym otoc...

Przez cały wieczór masz trudności, aby zrozumieć co kto mówi. Twoich rozmówców zagłusza gwar innych gości i okazjonalne hałasy z kuchni. Koniec końców, jedyne, na co masz ochotę to wrócić do domu, gdzie jest na tyle cicho, aby zrozumieć co mówią do ciebie bliscy. 

Dla milionów ludzi na całych świecie, którzy mają problemy ze słyszeniem, tego typu problemy to codzienność. Po prawdzie, problemy z nadążeniem za rozmową to jeden z pierwszych objawów utraty słuchu.

Spróbuj tych porad, aby ułatwić sobie radzenie z tego typu problemami:

czytaj dalej
Z nami usłyszysz świat

Z nami usłyszysz świat

Jesteśmy partnerem kampanii społecznej Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków.
czytaj dalej
Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Polacy uwielbiają spotykać się przy stole. O okazję nietrudno zwłaszcza w okresie świątecznym, a kiedy już zobaczymy się z rodziną i przyjaciółmi, tematów nigdy nie brakuje. Co w sytuacji, kiedy nagle zaczynamy mieć problem z usłyszeniem puenty dowcipu, który z pełnym zaangażowaniem opowiada bliska osoba? Brak reakcji z naszej strony może być odczytany jako brak poczucia humoru, a my sami staniemy się powodem do żartów.
czytaj dalej
Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program "Bezpieczny pacjent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) w ramach kampanii społecznej "Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków".

czytaj dalej
See more