Powrót

Szumy uszne

 image
13 sierpień 2018
kategoria

Szumy uszne – leczenie i diagnostyka

Dowiedz się więcej na temat szumów usznych oraz dostępnych form leczenia tej dolegliwości.
 

Szumy uszne mogą być mniej dokuczliwe

Coraz więcej Polaków narzeka na tak zwane szumy uszne, czyli tinnitus auris. Jest to przypadłość dokuczliwa i utrudniająca, w zależności od stopnia nasilenia, codzienne funkcjonowanie. Szumy uszne przybierają postać pisku, świstu lub odgłosów morza, jednak ich cechą szczególną jest to, że słyszane są jedynie przez chorego.

Szumy uszne – leczenie

Skutecznych metod redukcji szumu jest niewiele. Wciąż większość terapii opiera się na zagłuszaniu szumu przez inne odgłosy, mogące odwrócić uwagę od uporczywych dźwięków. Polscy naukowcy, z profesorem Adamem Pabisiem na czele, opracowali metodę mogącą przynieść ulgę pacjentom. Główną rolę odgrywa w niej specjalne urządzenie i oprogramowanie, dostarczające pacjentom zarówno stymulację akustyczną jak i sygnały wibracyjne. Wykorzystywane są do tego m.in. zegarek iWatch Apple i specjalne słuchawki, przez które podawane będą odpowiednie sygnały. Rozwiązanie ma być także dostosowywane do urządzeń innych producentów.

Bezpłatna diagnostyka szumów usznych

Szumy uszne mogą wystąpić krótkotrwale lub pojawić się w wyniku przebytych chorób lub urazów akustycznych. Leczenie jest możliwe na każdym etapie, jednak w zależności od stopnia zniszczenia komórek, jego skuteczność i czas są różne. Aby zdiagnozować problem i sposób działania w przypadku konkretnego pacjenta, warto zacząć od podstawowego badania słuchu. Bezpłatną diagnostykę wykonasz w naszych gabinetach w wielu miastach w Polsce. Umów się bezpłatne badanie słuchu online.

 

źródło: rynekzdrowia.pl

sie 13th 2018
kategoria
Jak radzić sobie w głośnym otoc...

Jak radzić sobie w głośnym otoc...

Przez cały wieczór masz trudności, aby zrozumieć co kto mówi. Twoich rozmówców zagłusza gwar innych gości i okazjonalne hałasy z kuchni. Koniec końców, jedyne, na co masz ochotę to wrócić do domu, gdzie jest na tyle cicho, aby zrozumieć co mówią do ciebie bliscy. 

Dla milionów ludzi na całych świecie, którzy mają problemy ze słyszeniem, tego typu problemy to codzienność. Po prawdzie, problemy z nadążeniem za rozmową to jeden z pierwszych objawów utraty słuchu.

Spróbuj tych porad, aby ułatwić sobie radzenie z tego typu problemami:

czytaj dalej
Z nami usłyszysz świat

Z nami usłyszysz świat

Jesteśmy partnerem kampanii społecznej Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków.
czytaj dalej
Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Polacy uwielbiają spotykać się przy stole. O okazję nietrudno zwłaszcza w okresie świątecznym, a kiedy już zobaczymy się z rodziną i przyjaciółmi, tematów nigdy nie brakuje. Co w sytuacji, kiedy nagle zaczynamy mieć problem z usłyszeniem puenty dowcipu, który z pełnym zaangażowaniem opowiada bliska osoba? Brak reakcji z naszej strony może być odczytany jako brak poczucia humoru, a my sami staniemy się powodem do żartów.
czytaj dalej
Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program "Bezpieczny pacjent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) w ramach kampanii społecznej "Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków".

czytaj dalej
See more