Powrót

Jak radzić sobie w głośnym otoczeniu.

 image
11 lipiec 2019
kategoria

Jak radzić sobie w głośnym otoczeniu?

Przez cały wieczór masz trudności, aby zrozumieć co kto mówi. Twoich rozmówców zagłusza gwar innych gości i okazjonalne hałasy z kuchni. Koniec końców, jedyne, na co masz ochotę to wrócić do domu, gdzie jest na tyle cicho, aby zrozumieć co mówią do ciebie bliscy. 

Dla milionów ludzi na całych świecie, którzy mają problemy ze słyszeniem, tego typu problemy to codzienność. Po prawdzie, problemy z nadążeniem za rozmową to jeden z pierwszych objawów utraty słuchu.

Spróbuj tych porad, aby ułatwić sobie radzenie z tego typu problemami:

Przejmij kontrolę nad otoczeniem

Postaraj się siedzieć w miejscu z dobrym oświetleniem, tak aby móc patrzeć wprost na rozmówców. Dzięki temu będzie ci łatwiej zrozumieć, co mówią poprzez ruch warg i mowę ciała.

Mów szczerze i bezpośrednio o swoich potrzebach

Jeśli wiesz, że będziesz w głośnym otoczeniu, daj znać swoim znajomym zawczasu, że ostatnimi czasy masz problemy ze słuchem. Poproś ich, aby patrzyli wprost na ciebie, kiedy do ciebie mówią i jeśli będzie taka potrzeba lekko dotknęli twojego ramienia, aby zwrócić twoją uwagę.

Znajdź swoją silniejszą stronę

W domu zrób prosty test, aby ustalić na które ucho słyszysz lepiej. Włącz radio lub telewizję i zakryj dłonią jedno ucho, a potem drugie. Po ustaleniu, która strona jest mocniejsza, będzie ci łatwiej odpowiednio nachylić się do rozmówcy.

Trenuj

Mozesz też spróbować różnego rodzaju treningów. Jest kilka programów oraz aplikacji na telefony, które pomagają ćwiczyć zarówno umiejętność słuchania, jak i koncentrację za pomocą odpowiednio dobranych gier i zadań. Co więcej, większość z nich jest zaprojektowana tak, aby również poprawić zdolności kognitywne.

Korzystaj z technologii

Problemy ze słuchem mogą zostać zminimalizowane za pomocą aparatów słuchowych. Precyzja i jakość aparatów słuchowych znacznie wzrosła ostatnimi czasy,  dzięki ulepszonym procesom produkcji są one bardziej dyskretne i wygodniejsze w użytkowaniu. Pomimo że aparaty słuchowe nie są w stanie cofnąć zmian, które już zaszły, to mogą one znacznie zmniejszyć związane z nimi niedogodności.

11 lipiec 2019
kategoria
Niedosłuch, czyli dolegliwość c...

Niedosłuch, czyli dolegliwość c...

Badania dowodzą, że ponad 16% społeczeństwa ma w pewnym stopniu uszkodzony słuch. Nie bagatelizuj problemu – wypełnij formularz online i umów się na badanie słuchu.

czytaj dalej
Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program "Bezpieczny pacjent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) w ramach kampanii społecznej "Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków".

czytaj dalej
Z nami usłyszysz świat

Z nami usłyszysz świat

Jesteśmy partnerem kampanii społecznej Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków.
czytaj dalej
Pozostajemy dla Was dostępni w ...

Pozostajemy dla Was dostępni w ...

Drodzy Klienci,
wiemy, że dla wielu naszych Klientów dobrze dobrany i sprawny aparat słuchowy jest teraz szczególnie ważny dla zachowania komunikacji z bliskimi i otoczeniem i oraz korzystania z mediów. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni w gabinetach Amplifon. Jednocześnie mając na uwadze zdrowie Naszych Klientów i Pracowników dbamy o zachowanie najwyższych standardów higieny.

czytaj dalej
See more