Powrót

„ARS” 2018 we Włocławku

 image
24 lipiec 2018
kategoria

Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów

Już 22 sierpnia odbędzie się 18. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018 we Włocławku.

Jako sponsor serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane przez Pracownię Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Włocławek odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. w gościnnych murach Centrum Kultury Browar „B”.

ARS ma charakter międzypokoleniowy. Wystąpią zespoły, grupy i duety składające się z samych Seniorów lub podmioty „mieszane” działające artystycznie w różnych środowiskach. Wykonawcy z całej Polski będą rywalizować w 6 przestrzeniach twórczych: Folklor, Taniec, Muzyka, Teatr, Fotografia i Literatura. Jury Przeglądu ocenia pracę Uczestników i przyznaje nagrody oraz wyróżnienia, w tym Grand Prix im. Tytusa Frelichowskiego, byłego Kierownika Działu Artystycznego Wojewódzkiego Domu Kultury (obecnie KPCK), inicjatora Ruchu Senioralnego w Województwie Kujawsko-Pomorskim i pierwszego organizatora „ARSu”.

Od 22 do 24 sierpnia odbędą się przesłuchania ponad 100 Laureatów edycji wojewódzkich z całej Polski. 25 sierpnia przez cały dzień w Centrum Kultury Browar „B” będzie działał pierwszy w Polsce „Latający Uniwersytet Każdego Wieku”. W trakcie wydarzenia Uczestnicy Przeglądu i Mieszkańcy Regionu będą mogli skorzystać z stoisk promocyjnych, otwartych wykładów, bezpłatnych badań i porad. Dla Instruktorów i Uczestników są przewidziane liczne warsztaty metodyczne. Na kilka dni Włocławek staje się stolicą integracji międzypokoleniowej, gdzie uczestnicy przeglądu poszerzają wiedzę, rozwijają pasje i zainteresowania artystyczne, a także aktywnie i ciekawie spędzają czas, wymieniają doświadczenia oraz bawią się podczas wielu imprez towarzyszących. ars-wloclawek1

W czasie trwania przeglądu będą zorganizowane 2 ogniska integracyjne we włocławskiej marinie, dancing wielopokoleniowy, potańcówka oraz liczne atrakcje i wycieczki. 26 sierpnia odbędzie się koncert galowy oraz rozdanie nagród. Nagrody finansowe ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Włocławek.

 

Więcej informacji

24 lipiec 2018
kategoria
Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Utrata słuchu – gdy rozmowa sta...

Polacy uwielbiają spotykać się przy stole. O okazję nietrudno zwłaszcza w okresie świątecznym, a kiedy już zobaczymy się z rodziną i przyjaciółmi, tematów nigdy nie brakuje. Co w sytuacji, kiedy nagle zaczynamy mieć problem z usłyszeniem puenty dowcipu, który z pełnym zaangażowaniem opowiada bliska osoba? Brak reakcji z naszej strony może być odczytany jako brak poczucia humoru, a my sami staniemy się powodem do żartów.
czytaj dalej
Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program Bezpieczny Pacje...

Ruszył program "Bezpieczny pacjent" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) w ramach kampanii społecznej "Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków".

czytaj dalej
Zadbaj o swój słuch – higiena s...

Zadbaj o swój słuch – higiena s...

Zdrowy słuch jest ważną częścią pełnej radości życia. Podejmij odpowiednie kroki, aby zadbać o swój słuch na co dzień.
 

czytaj dalej
Szumy uszne – leczenie i diagno...

Szumy uszne – leczenie i diagno...

Dowiedz się więcej na temat szumów usznych oraz dostępnych form leczenia tej dolegliwości.
 

czytaj dalej
See more