A hallókészülék elem helyes használata
A hallókészülék elem rendeltetésszerű használata körültekintést igényel. Az elemek élettartama sarkalatos pont, hiszen sokszor azért nem tartanak ki a gyártó által ígért időtartamig, mert azokat nem szabályszerűen használják. Útmutatónkkal a hallókészülék elem megfelelő használatához szeretnénk segítséget nyújtani.
A hallókészülék elem beszerzése
A hallókészülékek különböző méretű gombelemekkel működnek. A készülék tökéletes működéséhez elengedhetetlen, hogy kizárólag erre a célra gyártott, speciális hallókészülék elemet használjon!
Vásárláskor minden esetben ellenőrizze az elemek szavatossági idejét. A lejárat idejét a csomagoláson kötelező feltüntetni!
Az elem behelyezése a készülékbe
A hallókészülék elem tartós, cink-levegő elem. Az elemek tetején található védőfóliát közvetlenül a felhasználás előtt el kell távolítani, így a kis légzőnyílásokon keresztül az elemben lévő cinket a levegő oxigénje rövid időn belül aktiválja. Ezt a néhány percet érdemes megvárni, mert ha ez a vegyi folyamat nem tud tökéletesen beindulni, akkor a hallókészülékkel megterheljük az elemet, így annak élettartama jelentősen csökkenni fog.
Amikor nem használja a hallókészüléket
Éjszakára, illetve amikor nem használja a hallókészülékét, kapcsolja ki azt, illetve nyissa ki az elemtartót. Így az elem nem működteti feleslegesen a készüléket, és élettartama hosszabb lesz.
A használaton kívüli hallókészülék elem tárolása
Tároláskor az elemek ne érjenek össze, mert az kisüléshez, azaz az elemek lemerüléséhez vezethet. Ezért fontos, hogy a még nem használt elemek az eredeti csomagolásukban legyenek tárolva.
A hallókészülék elemeit tilos hűtőszekrényben tárolni, mivel a higanyelemekkel ellentétben élettartamuk nem nő, hanem csökken.
Az elemeket rendszeres cserélni kell!
A hallókészülék elemek általában nem tölthetőek, lemerülés után újra kell cserélni azokat. A legmodernebb hallókészülékek hangjelzéssel figyelmeztetik a viselőjüket az elemek lemerüléséről. Ilyenkor ajánlatos mihamarabb elvégezni az elemcserét.
Környezetvédelmi előírások miatt a használt elemeket ne dobja a háztartási hulladék közé, hanem gyűjtse őket külön, és következő látogatása alkalmával adja le őket a legközelebbi Amplifon Hallásközpontban.
Vegye komolyan hallását!
A halláscsökkenés általában lassan és fokozatosan jelentkezik, így egy megszokott állapottá válik, mely nagyban megnehezíti felismerését. Rendkívül fontos, hogy a hallásvesztés tüneteinek észlelése esetén azonnal keressen fel egy hallásspecialista szakembert, aki a szükséges vizsgálatok elvégzése után megtalálja a megfelelő megoldást hallásproblémájára!
Tudjon meg többet!